Рисование с помощью трубочек

В младшей группе  "ЕРТӨСТІК" дети продолжают осваивать нетрадиционные техники рисования: "рисование ватными палочками", "рисование пальчиками", " рисование ладошками" "коктельными трубочками ". И на это раз познакомились с новой техникой  "Кляксография "- выдувание через трубочку на каплю краски. Дуть через трубочку для создания образа, занятие интересное , увлекательное и очень полезное. Развивается мышление, творческое воображение.  Ну и конечно укрепляет здоровье ребёнка: например, для детей  с задержкой в развитии речи ( как артикуляционная гимнастика).Также рисование через трубочку укрепляет здоровье и силу лёгких и дыхательной системы ( особенно полезно для профилактики кашля).
«ЕРТӨСТІК» кіші тобында балалар сурет салудың дәстүрлі емес әдістерін меңгеруді жалғастыруда: «мақта таяқшасымен сурет салу», «саусақпен сурет салу», «алақанмен» және «коктейль түтікшесімен сурет салу». Осы жолы «Кляксография»  – бояу тамшысына түтікше арқылы үрлеу жаңа техникасымен таныстық. Бейне жасау үшін тұтікше арқылы үрлеу - қызықты, тартымды және өте пайдалы әрекет. Ойлау, шығармашылық қиял дамиды. Әрине, бұл баланың денсаулығын нығайтады: мысалы, сөйлеу дамуы тежелген балалар үшін (артикуляциялық гимнастика сияқты) Түтікше арқылы сурет салу өкпе мен тыныс алу жүйесінің денсаулығы мен күшін нығайтады (әсіресе жөтелдің алдын алу үшін пайдалы).