Нейроигры смешарики

Педагоги группы «Смешарики», изучив потребности детей средней группы, проведя диагностику развития, выявили у детей трудности в развитии речи, координации движений, концентрации внимания и т.д. Исходя из этого воспитатели, в сотрудничестве с родителями решили использовать в образовательном процессе элементы нейроигр и упражнений.                                        Нейроигры задействуют мозг малыша, развивают концентрацию внимания, память, речь, работоспособность, мышление, мелкую и общую моторику, умение ориентироваться в пространстве, активизируют речь. С помощью нейроигр можно успокоить ребенка, помочь ему справиться со своими эмоциями. Ребенок учится чувствовать в пространстве свое тело. Развивается зрительно-моторная координация (глаз-рука, способность точно направлять движение).                                                           Развивается слуховое и зрительное внимание.   Ребенок учится последовательно выполнять действия. Самое главное- данные игры вызывают в детях большой интерес и яркие эмоции.
«Смешарики» тобының педагогтары орташа топтағы балалардың қажеттіліктерін зерттеп, даму диагностикасын жүргізе отырып, балалардың сөйлеуінің дамуындағы, қимыл-қозғалыстарының үйлестіруіндегі, зейінін шоғырландырудың және т.б. қиындықтарды анықтады. Осыны негізге ала отырып, тәрбиешілер ата-аналармен бірлесе отырып, оқу-тәрбие процесінде нейроойындар мен жаттығулар элементтерін қолдануды ұйғарды. Нейроойындар бүлдіршіннің миын қимылдатады, зейінін, есте сақтауын, сөйлеуін, еңбекке қабілеттілігін, ойлауын, ұсақ және жалпы моторикасын, кеңістікте шарлау қабілетін және сөйлеуді белсендіреді. Нейро ойындардың көмегімен баланы тыныштандырып, оның эмоцияларын жеңуге көмектесуге болады. Бала өз денесін кеңістікте сезінуді үйренеді. Көрнекі-қозғалыс координациясы (көз-қол, қозғалысты дәл бағыттау қабілеті) дамиды. Есту және көру зейіні дамиды. Бала әрекеттерді жүйелі түрде орындауға үйренеді. Ең бастысы, бұл ойындар балаларда үлкен қызығушылық пен жарқын эмоцияларды оятады.