Экологическое воспитание

Табиғат баланы кішкентай кезінен қоршап келеді. Бұл әр түрлі табиғат құбылыстары туралы жаңа білімнің қайнар көзі.«Балапан» ересек тобында экологиялық жоба аясында қоршаған әлем, ондағы болып жатқан процестер және адамның жанында тіршілік ететін тірі организмдер туралы балалардың алған білімдері интеллектінің дамуына ықпал етеді.
Табиғат сұлулығын қабылдау қабілеті эстетикалық сезімді дамытады.
Табиғат құбылыстарын, өсімдіктерді, жануарларды бақылау зейінді, назар аудару, есте сақтау қабілетін дамытады.
Өсімдіктер мен жануарларды күту ұқыптылық пен жауапкершілікті, жинақылық пен жанашырлық қабілеттерін дамытуға көмектеседі.
Природа окружает ребенка с ранних лет. Это – источник новых знаний различных природных явлений.В старшей группе "Балапан" в рамках экологического проекта, дети  получают новые знания об окружающем мире, происходящих в нем процессов и обитающих рядом с человеком живых организмах, что способствует развитию интеллекта.
Способность ощущать красоту природы развивает эстетическое чувство.
Наблюдения за природными явлениями, растениями, животными развивают внимание, способность концентрироваться, память.
Уход за растениями и животными помогает воспитать аккуратность и ответственность, отзывчивость и умение сострадать.