Педсовет

Біздің бөбекжайда «Мектеп жасына дейінгі балалардың логикалық-математикалық түсініктерін дамыту әдісі ретінде инновациялық ойын технологияларын қолдану және дамытушылық ортаны ұйымдастыру» тақырыбында тақырыптық педагогикалық кеңес өтті.
     Педагогикалық кеңестің мақсаты: тәрбиешілердің педагогикалық шеберлігін арттыру, мектеп жасына дейінгі балалардың логикалық-математикалық дамуы бойынша жұмыстарды жетілдіру, балалармен жұмысты ұйымдастырудың әдістері мен формаларын, жеке тұлғаны дамыту мақсатына оңтайлы сәйкес келетін инновациялық педагогикалық технологияларды таңдау.
    Педагогтар мектеп жасына дейінгі балалардың интеллектуалдық қабілеттерін тиімді дамыту қазіргі заманның өзекті мәселелерінің бірі екенін атап өтті. Интеллектуалдық жұмыс өте қиын, жас ерекшеліктерін ескере отырып, біз дамытудың негізгі әдісі - бұл проблемалық ізденіс, ал ұйымдастырудың негізгі түрі ол ойын екенін есте ұстауымыз керек.
          Өзінің жұмыс тәжірибесімен тәрбиеші Е.А. Петрова бөлісті. Ол мектеп жасына дейінгі балалардың логикалық және математикалық түсініктерін дамыту үшін қандай инновациялық ойын технологияларын қолданатынын айтып берді.
     Осы тақырып бойынша шеберлік сыныбын педагогтар: А.М. Абишева, О.И. Шипунова, Г.К.Кажигалиева көрсетті. Олар логикалық ойлауды дамыту бойынша балалармен жұмыс жасауда пайдаланатын авторлық ойынханасын ұсынды.
        Логикалық мазмұндағы ойындар балалардың танымдық қызығушылығын тәрбиелеуге көмектеседі, интеллектуалдық және шығармашылық көріністерін қалыптастыруға және дамытуға, өзін-өзі көрсетуге және дербестілікке ықпал етеді.
           Педагогтар педкеңестің танымды және қызықты өткенін атап өтті.
В нашем ясли-саду  прошёл тематический педсовет на тему: «Использование инновационных игровых технологий и организации развивающей среды, как метод развития логико-математических представлений у дошкольников».
Цель педагогического совета: повышение педагогического мастерства воспитателей, совершенствование работы по логико- математическому развитию дошкольников, выбор методов и форм организации работы с детьми, инновационных педагогических технологий, которые оптимально соответствуют поставленной цели развития личности.
          Педагоги отметили, что эффективное развитие интеллектуальных способностей детей дошкольного возраста - одна из актуальных проблем современности.  Интеллектуальный труд очень нелегок, и учитывая, возрастные особенности мы должны помнить, что основной метод развития - проблемно-поисковый, а главная форма организации – игра.
         Своим опытом работы поделилась воспитатель Петрова Е.А. Она рассказала,  какие инновационные игровые технологии использует для  развития логико-математических представлений у дошкольников.
        Мастер класс по данной теме показали педагоги: Абишева А, М., Шипунова О.И, Кажигалиева Г.К. Они предоставили авторскую игротеку, которую используют в работе с детьми по развитию логического мышления.
       Игры логического содержания помогают воспитывать у детей познавательный интерес, способствуют становлению и развитию интеллектуальных и творческих проявлений, самовыражению и самостоятельности.
          Педагоги отметили, что педсовет прошёл познавательно и интересно.