Средняя группа "Жұлдыз" Здоровье-сберегающие мероприятия после сна

Ортаңғы "Жұлдыз" тобы
Ұйқыдан кейінгі сауықтыру-шынықтыру шаралары
Мақсаты: Балалардың дене бітімдерінің дұрыс қалыптасуына, қан айналымының жақсартуына, көздерін дем алтуға, балалардың арқалары, қолдарындағы, табандарындағы нүктелерді оятуға арналған жаттығуларды жасату. Суық тиюге және майтабанға қарсы жаттығулар жасау арқылы балалардың денсаулығын нығайту, дене сымбатын жетілдіру, қимыл - қозғалыс дағдыларын дамыту. Балалардың көңіл - күйін көтеру, мәдени - гигиеналық талаптарды орындау, тазалыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Түскі ұйқыдан кейін баланың сергек болуы тәрбиешінің ерекше назар аударуын талап етеді. Түскі ұйқыдан кейін баланы сергіту гимнастикасы оның дене бітіміне жайлылық және психологиялық жағымды әсер береді. Ұйқыдан ояну кезі келгенде ақырын, ырғақты әуен қоямыз, оянудың міндетті шарттарын сақтай отырып баланың оянуына мүмкіндік береміз.
Средняя группа "Звезда"
Здоровье-сберегающие мероприятия после сна
Цель: выполнять упражнения для правильного формирования детского телосложения, улучшения кровообращения, упражнения для снятия усталости глаз, пробуждения точек на спине, кистях, стопах детей. Укрепление здоровья детей, улучшение физической формы, развитие двигательных навыков путем выполнения упражнений против простуды и плоскостопия. Повышение настроения детей, выполнение культурно-гигиенических требований, воспитание к чистоте и опрятности.
Особого внимания со стороны воспитателя требует бодрствование ребенка после дневного сна. Гимнастика для бодрствования ребенка после дневного сна придает комфорт и положительное психологическое воздействие на его организм. Когда подходит время просыпаться, включаем медленную, ритмичную мелодию и позволяем ребенку проснуться, соблюдая обязательные условия пробуждения.