В старшей группе «Көбелек» для проведения сюжетно-ролевых игр создана предметно-развивающая среда

Мектеп жасына дейінгі балалардың кәсіби көзқарастарын қалыптастырудың бірегей құралысы  сюжетті-рөлдік ойын болып табылады. «Көбелек» ересек тобында сюжетті- рөлдік ойындарды өткізуге қажетті ойыншықтар мен атрибуттармен толтырылған пәндік дамытушы орта жасалған. «Супер маркет», «Сұлулық салоны», «Аурухана», «Өрт сөндірушілер», «Кітапхана», «Отбасы» және т.б. сюжетті-рөлдік ойындар орталықтары құрылды. Сюжетті-рөлдік ойындар әр балаға тұлғалық қасиеттерді,  даралықты көрсетуге, бар өмір тәжірибесін ойында бейнелеуге мүмкіндік береді,  ең бастысы ересектердің кәсіптері туралы алғашқы түсініктерді қалыптастырады.
Уникальным средством формирования профессиональных установок детей дошкольного возраста является сюжетно-ролевая игра.                                      В старшей группе «Көбелек» для проведения сюжетно-ролевых игр создана предметно-развивающая среда, которая наполнена всеми необходимыми игрушками и атрибутами. Оформлены центры для сюжетно-ролевых игр: «Супер маркет», «Салон красоты», «Больница», «Пожарники», «Библиотека», «Семья» и  др. Сюжетно - ролевая игра дает возможность проявить каждому ребенку личностные качества, индивидуальность, отразить в игре имеющийся жизненный опыт, а самое главное   формирует первые представления о профессиях взрослых.