Кітап бұрышы балабақшадағы дамушы ортаның қажетті элементі болып табылады. «Аққу» ортаңғы тобында жыл басынан бастап балалар мен олардың ата-аналарының қатысуымен кітап бұрышы ұйымдастырылады. Тәрбиешілер балаларды кітапқа, иллюстрацияларға қарауға, оқиғаның сюжетіне, ретіне назар аударуға үйретеді. Кітаптар туралы әңгімелер жүргізіледі, балалар олардың мазмұнын біледі ме, иллюстрациялардың мағынасын түсінеді ме; үйде балаларға оқылатын әдеби шығармалар туралы айтылады.
Книжный уголок - необходимый элемент развивающей среды в детском саду. В средней группе "Акку" уголок книги организуется с самого начала года с участием детей и их родителей. Воспитатели учат детей рассматривать книги, иллюстрации, обращая внимание на сюжет, последовательность событий. Проводятся беседы о книгах, выясняется, знают ли дети их содержание, понимают ли смысл иллюстраций; ведутся разговоры о литературных произведениях, которые детям читают дома.