Почему дети старшей группы "Гулдер" любят пазлы?

Сонымен, дайындалыңыздар , біз сіздерге айтайық Неге «Гүлдер» үлкен тобының балалары пазлдарды жақсы көреді?
  Пазлдарды жинау - соншалықты пайдалы әрекет болғандықтан, ол туралы айтатын нәрсе бар. Ең алдымен, мұндай ойын логиканы (бөлігінің сәйкестігі туралы бала ойланады), қиялды (суретті жасау үшін оны елестету керек), есте сақтауды және зейінді (дұрыс бөлшектерін оңай табу үшін әрқашан жалпы суретті есте сақтау керек) дамытады.
Сонымен қатар, пазлдарды құрастыруды ұнататын балалардың ұсақ моторикасы мен қозғалыстарды үйлестіруі дамыйды: осының арқасында оларға кейінірек қалам ұстау мен жазуды үйрену оңайырақ болады.
Бұл олардың артықшылықтарының толық тізімі емес.
 Естеріңізге түсіріңіздерші, мұндай іс-әрекет қаншалықты назар аударуды және жинақталуды қажет етеді. Сондықтан пазлдарды жинау ұқыптылық, зейінділік, шыдамдылық, табандылық сияқты қасиеттерді тәрбиелейтіні анық. Сонымен қатар бұл жай ғана тартымды да қызықты ойын.
Итак, приготовьтесь,  мы вам расскажем Почему дети старшей группы "Гулдер" любят пазлы?
 Собирание пазлов - настолько полезное занятие, что есть, о чем рассказать. Прежде всего, такая игра развивает логику (ребёнок обдумывает, подойдёт ли деталь), воображение (чтобы составить картинку, следует её представить), память и внимание (в голове постоянно следует держать общую картинку, чтобы легче подбирать нужные частицы). К тому же, у деток, которые любят складать пазлы, развивается мелкая моторика и координация движений: благодаря этому впоследствии им будет легче научиться держать ручку и писать.
Это ещё далеко не весь список их достоинств. Вспомните-ка, сколько внимания и сосредоточенности требует такое занятие. Поэтому вполне очевидно, что собирание пазлов воспитывает такие качества, как аккуратность, внимательность, терпение, усидчивость. Ну и это просто интересное, увлекательное развлечение.