Обмен опыта среди педагогов с казахским языком обучения дошкольных организаций города

Қаланың мектепке дейінгі ұйымдарының қазақ тілінде оқытатын педагогтары арасында тәжірибе алмасу.
   № 14 бөбекжайы базасында қазақ тілінде оқытатын педагогтар арасында тәжірибе алмасу өтті. Біздің бөбекжайымыздың тәрбиешісі Т.Н. Адрова  авторлық бағдарлама – «Синквейннің жұмбақ әлемі» оқу-әдістемелік кешенімен таныстырды. Бұл бағдарлама № 14 бөбекжайы тәрбиешілерімен екі жыл бойы сынақтан өтті және қазақ және орыс тілдерінде оқытылатын мектепалды даярлық топтарында сәтті қолданылуда.
   Мектепалды даярлық тобының педагогтары Т.Н. Адрова, Г.Х. Уайсова «Синквейннің жұмбақ әлемі» мастер-класын өткізді. Олар сын тұрғысынан ойлау технологиясы – синквейнмен таныстырып, бұл әдістің тәжірибеде қалай қолданылатынын көрсетіп, әдістемелік ұсыныстар берді.
   Тәрбиешілер өз сөзінде синквейнді құрастыру жұмыстарының кезеңдері туралы айтып өтті, ерекше дидактикалық синквейннің «Сөйлейтін хат», синквайн – жұмбақ, дайын синквейнді түзету, синквейн-әңгіме құрастыру сияқты сан алуан тапсырмаларына тоқталды.
   Педагогтар өздерінің практикалық іс-әрекеттерінде мектеп жасына дейінгі балалармен жұмыс жасауда сын тұрғысынан ойлау технологиясының әдістерінің бірі – синквейнді қолдану педагогикалық процесті тартымды және қызықты етуге мүмкіндік береді, балалардың бұрын мектепте қана үйренген нәрселерінің көп бөлігін шамадан тыс жүктемесіз және шиеленсіз білуге ​​көмектеседі деген қорытындыға келді.

На базе ясли- сада № 14 состоялся обмен опытом среди педагогов с казахским языком обучения. Педагог нашего ясли сада Адрова Т.Н представила авторскую программу - Учебно-  методический комплекс «Загадочный мир синквейна». Данная программа была апробирована воспитателями ясли- сада №14 в течение  двух лет и успешно применяется в предшкольных группах с казахским и русским языками обучения.
   Педагоги предшкольных  групп  Адрова Т.Н ,Уайсова Г.Х провели мастер-класс «Загадочный мир синквейна». Они  познакомили с технологией критического мышления –синквейном, показали, как на практике применяют данный метод, дали методические рекомендации.
   В своём выступлении  воспитатели рассказали об этапах работы по составлению синквейна, акцентировали внимание на разнообразие заданий дидактического синквейна, таких, как «Говорящее письмо», синквейн –загадка, коррекция готового синквейна, составление синквейна-рассказа.
   В своей практической деятельности педагоги  пришли к выводу, что   использование  одного  из методов технологии критического мышления-синквейна в работе с дошкольниками позволяет сделать педагогический процесс  увлекательным и интересным, помогает без перегрузок и напряжения усвоить многое из того, чему раньше дети начинали учиться только в школе.